Dołączył: 17 Mar 2006
Posty: 77

Skąd: Warszawa

Ancelotti piąty sezon pracuje w klubie z San Siro. Ostatnio pojawiły się pogłoski, że trenerem tym zainteresowany jest przeżywający kryzys Real Madryt. Włoski trener rzekomo miałby przenieść się do stolicy Madrytu już po zakończeniu tego sezonu.
Pod wodzą Ancelottiego Milan w 2003 roku zdobył Puchar Europy. W poprzednim sezonie grał w finale Ligi Mistrzów, a niedawno awansował do ćwierćfinału tych rozgrywek, gdzie zmierzy się z Olympique Lyon. W tabeli Serie A mediolański klub zajmuje drugie miejsce.

Posty: 77

Włoch skręcił staw skokowy w niedzielnym meczu z Messiną (2:1). Teraz De Rossiego czeka przynajmniej dwutygodniowa przerwa.
Od dłuższego czasu w Romie nie występują także kontuzjowani: Francesco Totti, Vincenzo Montella, Shabani Nonda i Doni.

Posty: 77

Wicemistrzowie Włoch rozgromili Udinese 4:0.
Pierwszego gola dla Interu zdobył w 36. minucie Portugalczyk Luis Figo. Tuż po wznowieniu gry w II połowie na 2:0 podwyższył Alvaro Recoba. W 72. minucie Urugwajczyk zdobył drugą swą bramkę i ustalił wynik na 3:1, gdyż pomiędzy jego trafieniami honorową bramkę dla Lazio zdobył Goran Pandew.
W Udine doszło do konfrontacji dwóch drużyn, które w sezonie 2005/06 reprezentowały Włochy w Lidze Mistrzów. Spotkanie zakończyło się pogromem gospodarzy - Milan wygrał z Udinese aż 4:0. Festiwal strzlecki rozpoczął w 42. minucie Andrij Szewczenko. Po godzinie gry wynik na 2:0 podwyższył Alberto Gilardino. W 65. minucie po raz drugi na listę strzelców wpisał się ukraiński napastnik, zaś gospodarzy dobił Holender Clarence Seedorf.

Posty: 77

Trezeguet prowadzenie dla Juve zdobył już w 3. minucie gry. Wprawdzie w 52. wyrównał Marc Pfertzel, to jednak Trezeguet odpowiedział błyskawicznie. Po niespełna 60 sekundach ponownie dał prowadzenie Juventusowi.
Wynik meczu ustalił w dodatkowym czasie gry Alesandro del Piero. Juventus umocnił się na pozycji lidera rozgrywek. Nad drugim Milanem, który w niedzielę jedzie do Udine, ma już 13 punktów przewagi.
W drugim sobotnim meczu Treviso przegrało z Cagliari 1:2

Posty: 77

Obrońca Juventusu 34-letni Lillian Thuram w sobotę rozegra dwusetny mecz w barwach zespołu z Turynu. Juventus zmierzy się na wyjeździe z Livorno. Francuz gra już w Juventusie od 2001 roku, kiedy to przeszedł z Parmy.
W Serie A Thuram rozegrał 140 spotkań. W Lidze Mistrzów 46. W Pucharze Włoch - 12, a w Super Pucharze tego kraju Thuram rozegrał jeden mecz. W sumie Francuz w barwach Juventusu wystąpił 199 razy.

Posty: 77

Brazylijski napastnik zakończył tym samym fatalną passę - 14 godzin bez strzelonej bramki! Po raz ostatni Adriano wpisał się na listę strzelców... w 19. kolejce, 15 stycznia. W sobotę udało mu się trafić do siatki i zdobyć 13. gola w tym sezonie.
W drugim sobotnim meczu AC Siena pokonała FC Treviso 1:0 (0:0). Outsider rozgrywek nie wygrał żadnego z ostatnich 13 spotkań.
Hit 29. kolejki i całej rundy wiosennej odbędzie się w niedzielę w Turynie. Na Stadio delle Alpi Juventus podejmował będzie AC Milan.