Posty: 77

Skąd: Warszawa

Liga Hiszpańska...

Posty: 77

W środowym meczu ligowym Real przegrał 0:2 z Osasuną Pampeluna i zajmuje w tabeli ligi hiszpańskiej 18. miejsce z 28 pkt z 29 meczów. Real Sociedad, który w hiszpańskiej ekstraklasie występuje od 1967 roku, jest zagrożony spadkiem do niższej klasy rozgrywek.
Arconada został trenerem Realu 30 stycznia 2006 roku po dymisji poprzedniego szkoleniowca Jose Maria Amorrortu. Jest dziewiątym trenerem w zespołach hiszpańskiej ekstraklasy piłkarskiej, który w obecnym sezonie stracił pracę. To samo spotkało m.in. trenera madryckiego Realu Vanderlei Luxemburgo i Atletico Madryt - Carlosa Bianchiego.

Posty: 77

Brazylijski napastnik wykazał się największym sprytem w zamieszaniu pod bramką gospodarzy i strzałem z kilku metrów skierował piłkę do siatki.
Do tego momentu zanosiło się na ósmą porażkę Realu w obecnym sezonie. Prowadzenie dla Saragossy zdobył w 48. minucie Diego Milito, po dośrodkowaniu z prawego skrzydła Ewerthona.
Z potknięcia Realu cieszy się Osasuna Pampeluna, która dzięki zwycięstwu 2:0 nad Realem Sociedad awansowała na pozycję wicelidera.

Posty: 77

Jak poinformował jeden z hiszpańskich dzienników, jednym z kandydatów na trenera Realu Madryt jest Niemiec Ulli Stielike.Obecnie szkoleniowiec ten prowadzi kadrę naszych zachodnich sąsiadów do lat 21.
"To byłoby piękne, ale nie mogę sobie tego wyobrazić. Nie przeprowadzałem jak na razie żadnych rozmów z działaczami Realu. Poza tym słyszałem, że Real zainteresowany jest zatrudnieniem Bernda Schustera" - powiedział Stielike.

Posty: 77

"Duma Katalonii" zgromadziła w 29 spotkaniach 67 punktów i o 14 "oczek" wyprzedza drugi w tabeli Real Madryt (gra w środę z Realem Saragossa).
We wtorkowy wieczór Barcelona zanotowała 12. wygraną w 15. meczu na własnym boisku. Zwycięstwo z jedenastką z przedmieść Madrytu nie przyszło jednak "Blaugranie" łatwo.
Początek spotkania był zaskakujący. W 5. minucie, po dośrodkowaniu Mario Cotelo i "główce" Nano, Getafe objęło prowadzenie.

Na wyrównanie kibice na Camp Nou czekali do 23. minuty. Na listę strzelców wpisał się argentyński obrońca gości Anibal Matellan, który skierował piłkę do własnej bramki po uderzeniu głową Ludovica Giuly'ego.

Posty: 77

Urodzony w Barcelonie 15-letni lewy pomocnik trafi na Stamford Bridge po zakończeniu obecnego sezonu.
Według informacji dziennika "Marca", Chelsea zapłaci za Sergio Tejerę 250 tysięcy euro.
- To dla mnie olbrzymia szansa, by rozwinąć się piłkarsko - powiedział uchodzący za wielki talent pomocnik. - Wierzę, że pójdę śladem Cesca Fabregasa, który trafił do Arsenalu w wieku 15 lat, a teraz jest gwiazdą "Kanonierów". Chciałbym, by moja kariera potoczyła się podobnie - dodał Tejera.

Posty: 77

"Cały sztab szkoleniowy, włącznie z dyrektorem klubu, wszyscy namawiają Larssona do pozostania u nas na jeszcze jeden sezon" - powiedział Rijkaard. - Jednak on podjął decyzję o opuszczeniu Barcelony i musimy to respektować. Może jednak jeszcze zmieni zdanie w ostatniej chwili".
Szwedzki napastnik jest obecnie w wysokiej formie. W ostatnich pięciu meczach ligowych strzelał regularnie gole i w tym sezonie może pochwalić się dziewięciobramkowym dorobkiem. Z powodzeniem w składzie "Barcy" zastępuje takie gwiazdy jak Samuela Eto'o czy Ronaldinho. Przed przejściem do stolicy Katalonii w 2004 roku był gwiazdą Celtiku Glasgow.

Posty: 77

W podstawowym składzie Realu nie znaleźli się Ronaldo i David Beckham. Brazylijczyk pojawił się na placu gry w drugiej połowie zastępując Raula, zaś powracający po kontuzji z meczu Ligi Mistrzów przeciwko Arsenalowi Anglik nie zagrał ani minuty.
Trzecia w tabeli Valencia doznała wyjazdowej porażki z Racingiem Santander 1:2 (0:1). Gospodarze wyszli na prowadzenie w 16. minucie - gola strzelił Damia. W 67. minucie podwyższył Diaz Diaz Ayoze, a w 75. minucie honorowe trafienie dla gości zaliczył David Villa.
Remis Realu i porażka Valencii cieszą z pewnością kibiców Barcelony. Mistrzowie Hiszpanii powiększyli przewagę nad grupą pościgową. Real traci do podopiecznych Franka Rijkaarda już 11 punktów, zaś Valencia 12.